با سلام :X

با قسمت چهارم آموزش های کانتر سورس در خدمت شما عزیزان هستیم. امروز میخوایم به شما نکات و توضیحات بسیار کاربردی را در اختیارتان قرار دهیم که صد در صد بدردتون خواهد خورد :)

در این آموزش با قوانین مسابقات کانتر ، نحوه بدست گرفتن صلاح ، نحوه استفاده از Flashbang,Grende,Smoke Grende بصور صحیح در کانتر سورس و نکات مهم درباره کانتر سورس برای بازی بهتر و همچنین معرفی تمامی صلاح ها آشنا خواهید شد.

***

 • قوانین و نکات درباره مسابقات جهانی کانتر

مپ های مهم و مورد استفاده در مسابقات کانتر به شرح زیر میباشد :

 1. De_Season
 2. De_Tuscan
 3. De_inferno (و چند مپ دیگر inferno)
 4. De_dust2 (و مپ های دیگر Dust)
 5. De_train
 6. De_contra
 7. De_nuke
 8. De_spl_strike
 9. De_cpl_mail

نکته : معمولا هر بازیکن کانتر سورس باید با تمامی 9 مپ بالا آشنایی کامل داشته باشد. یک سری مپ های دیگر هم موجود میباشد که بهتر است برای سرعت بخشیدن به کار های حرفه ای خود باید آنها را نیز انجام داده و در آنجا تمرین کنید.

***

تنظیمات داخل بازی :

Freeze Time یا فریز تایم : 5 الی 15 ثانیه که معمولا برای چیدن تاکتیک و ترکیب در اکثر مسابقات 15 ثانیه میباشد.

Round Time یا وقت بازی : 1:45 دقیقه میباشد.

تعداد Round بازی : 30 راند - 15 راند CTو 15 راند TR بازی میشود.

استفاده از کنسول در بازی جدا ممنوع میباشد و باید تمامی تنظیمات از قسمت Option یا Ingame Menu صورت گیرد. در غیر اینصورت به تیم مورد نظر جریمه ای داده میشود و یا تیم از گردونه مسابقات حذف میشود.

هر گونه استفاده از باگ نقشه ها ، برنامه ها و اسکریپ های گوناگون در بازی ممنوع میباشد. همچنین استفاده از Config نیز در بازی ممنوع میباشد. جریمه این کار میتواند تا اخراج شدن تیم از دور مسابقات باشد.

تنظیمات کارت گرافیک باید به داور مسابقات استعلام شود.

تعداد مجاز استفاده از Grenade,Flash Bag,Smoke Grenade به تعداد خرید و انبارتان میباشد :D یعنی نارنجک 1 عدد ، دودزا 1 عدد و کور کن 2 عدد میباشد استفاده بیش از حد میتواند شامل جریمه باشد.

Money یا پول شروع : 800

نکته : معمولا تنظیمات رو هم با دید داور انجام میدهند تا ... نکنند توش :|.


***

نکات مهم بازی :
توجه : قوانین کانتر استرایک و کانتر سورس هیچ فرقی با هم ندارند. ولی بصورت مختصری ما در اینجا قوانین کانتر سورس رو توضیح میدم.

 1. مسابقه باید 5 به 5 تیمی باشد. اکثرا در گیم نت هایی که بازی میکنید مسابقات 1 به 1 تا 10 به 10 هم برگزار میکنند ولی مسابقات اصلی کانتر 5 به 5 میباشد و کل مپ را شامل میشود. ولی اکثرا در مسابقات محلی کانتر 1 به 1 الی چند به چند تعیین میکنند مثلا در مپ De_dust2 فقط قسمت A باشد و هیچکس نباید به قسمت B برود. ولی در مسابقات جهانی برعکس میباشد.
 2. تیمی که 15 راند ببرد برنده بازی است. در 3 دست 15 رانده برگزار میشود و اگر تیمی پشت سر هم 2 دست را 15 راندی را ببرد ، برنده بازی محسوب میشود.
 3. تعیین کننده CT یا TR سکه است که داور مسابقه سکه را بالا می اندازد و از بازیکنان هر تیم میپرسد که شیر یا خط. اگر کاپیتانی شیر یا خط را درست گفته باشد مشخص میکند که CT باشد یا TR.
 4. سرور بازی روند بازی را ذخیره میکند.
 5. فقط کاپیتان هر تیم میتواند از Global Message حتی در صورت مرگ نیز استفاده کند ، اعضای تیم فقط میتوانند از Team Message استفاده کنند.
 6. هر تیم میتواند یک مربی در کنار خود داشته باشد و مربی هم میتواند فقط در زمان Freeze Time با بازیکنان صحبت کند. مربی نمیتواند در طول کل بازی با بازیکنان خود صحبت کند در غیر اینصورت یک جریمه به تیم داده میشود یا تیم حذف میشود.
 7. اعضای تیم در زمانی میتوانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند که یا همه آنها زنده باشند یا مرده باشند.
 8. بازیکن مرده به هیچ وجه حق ارتباط با سایر بازیکنان را تا اتمام راند ندارد.
 9. Boost بازیکنان در طول بازی مجاز میباشد.
 10. بمب C4 باید در مکانی نصب شود که قابل دید باشد اگر از باگ برای نصب بمب C4 استفاده کنید که بازیکنان تیم حریف نتواند بمب رایپدا کند خطا محسوب میشود و به تیم تان جریمه ای داده میشود. همچنین نصب بمب ساکت نیز خطاست در اینصورت داور تصمیم میگیرد که کل راند T را به CT واگزار کنند یا جریمه ای به آنها داده شود.
 11. استفاده از فلش باگ موجب کسر 3 راند از تیم خاطی میشود. اگر غیر عمدی تشخیص داده شود بازی ادامه میابد.
 12. اگر سرور بازی دچار مشکلی شود نتیجه بازی تا زمان شروع جدید بازی همچنان باقی میماند و پس از درست شدن و برطرف شدن مشکل سرور بازی ادامه میابد.
 13. اگر سیستم بازیکنی به هر دلیلی خراب شود یا در باز کردن بازی دچار مشکلی شود باید سیستم بازیکن را درست کنند.
 14. بازیکنان تا گرم شدن کامل میتوانند خود را گرم کنند یا به قول خود ما دست گرمی بزنند :D.
 15. بعد از 3 بار ریست دادن بازی اصلی شروع میشود.
 16. در صورت قطع کردن عمدی سیستم بازیکن خاطی با کل تیم جریمه داده میشوند.
 17. اگر بیشتر از 3 بازیکن دسترسی شون به سیستم قطع شود نتیجه آن راند حساب نمیشود.

خب اینا قوانین و توضیحات و نکات مهم درباره بازی کانتر :)

قسمت بعدی آموزش ها نحوه بدست گرفتن صلاح ها بدست خواهد بود :)

امیدوارم از این آموزش های کمال استفاده را ببرید :)

سوالی بود در خدمتم :) بوس جیش لالا :D