با سلام :)

همینطور که میدونید تابستون هم اومد و نحوه فعالیت ما هم خیلی خیلی زیاد خواهد شد. امروز و فردا براتون آموزش های کانتر سورس رو قرار میدم تا این آموزش های حرفه ای رو تکمیل تر کنیم.

این قسمت از آموزش ما زیاد نیست و در چند جمله و عکس خلاصه میشه و وقت گران بهاتون رو نمیگیرم :دی

در این قسمت از توضیحات جامع میخوایم شما را با نحوه صحیح استفاده از صلاح آشنا کنیم ... حتما بدردتون خواهد خورد پس حتما مطالعه کنید.

***

یه کانتر باز PRO یا همون حرفه ای مهمترین چیزی که باید از نحوه بازی کردن تو کانتر بدونه ، نحوه بدست گرفتن صلاح هست. کجا صلاح اصلی رو برداریم ؟ کجا کلت رو برداریم ؟ تا کجا با نایف جلو بریم که سرعتمون برای رفتن به اطراف زیاد باشه ؟ و چندین سوال دیگه که در این آموزش به شما یاد خواهیم داد.

***

  • تا کجا با نایف بریم که سرعتمون برای رفتن به اطراف زیاد باشه ؟

برای مشاهده بهتر تصویر بر روی آن کلیک کنید.

هر بازیکن تا جایی که میدونه خطر از اون دور هست میتونه با صلاح Nife به جلو بره تا سرعت بیشتری برای رفتن به اطراف خود مخصوصا جلو داشته باشه ولی در صورت مشاهده خطر یا احساس خطر کردن باید صلاح خود را به صلاح شماره 1 یا 2 تغییر بده و یا اگر میتونه از فلش یا اسموک استفاده کنه میتونه از اونا هم استفاده کنه.

  • نحوه بدست گرفتن صحیح صلاح ؟ بهمراه دلیل ؟!؟

برای مشاهده بهتر تصویر بر روی آن کلیک کنید.

نحوه صحیح گرفتن صلاح در دست باعث میشه که دید شما نسبت به بازیکن حریف و زدن بهتر هد شات کمک خیلی زیادی کنه. شما اگر نشانه صلاح را پایین بگیرید شاید به سختی بتونید با اسپری (خالی کردن خشاب با گرفتن چپ کلیک به سرعت را عمل اسپری کردن گویند) به بازیکن تیم حریف ضربات سهمگینی وارد کنید :D . ولی اگر نشانه صلاح شما بالا باشه میتوانید حتی با یک گلوله براحتی بازیکن تیم حریف را هدشات کنید. پس به یاد داشته باشیم باید همیشه نشانه صلاح را بالا نگه داریم.

  • در چه مواقعی صلاح شماره 2 یعنی کلت را مورد استفاده قرار دهیم ؟

وقتی خشاب شما کاملا خالی شد بهترین نتیجه برای شما برداشتن کلت شما میباشد که میتواند به شما کمک زیاد کند.

  • چگونه با عمل اسپری کردن 2 یا 3 نفر رو بزنیم ؟

در بعضی از مواقع میبینید که تیم حریف به تعداد خیلی زیادی در مقابل شما ظاهر میشوند در این مواقع باید با عمل اسپری کردن بازیکنان تیم حریف را بزنید یا تا به حدی از HP بازیکنان تیم حریف را کم کنید. اما اسپری کردن صلاح قوانین خودش رو داره که بهتون توضیح میدم :


وقتی کلیک ماوس رو در دست نگه داشتیم آروم آروم ماوس را پایین بکشید. مانند تصویر زیر :

چون در حال رگبار اکثر صلاح ها ، اگر در حال بالا نگه داشته باشید نشانه صلاح را و حالت اسپری کنید تمامی خشاب ها به بالاتر از نشانه شما میروند :D ... اگر دقت کنید در بعضی مواقع به بازیکن مقابل خشاب رو هم خالی میکنید ولی از HP اون 1 درصد هم کم نمیشه :D این کار برای این جور مواقع خیلی خوبه :)

برای مشاهده بهتر تصویر بر روی آن کلیک کنید.


با کلید های میانبر پخش کنید.

گاهی مشاهده میشود که بازیکنان هر کدوم در سمتی قرار دارند و بهمین خاطر باید از طریق کلید های چپ و راست A , D به اینور و اونور بریم و خشاب ها را خالی کنیم ، در این گونه مواقع احتمال 70 الی 90 درصد وجود دارد که بازیکنان حریف بیشترین HP را از خود کم کرده باشند.

اصل کانتر در این نیست که بازیکن حریف رو حتما بزنید ، اصل کانتر اینه تا موقعی که زنده هستید خیلی تاثیر گزار واقع شوید پس در این جور مواقع بهترین حالت تاثیر گزاری شما در بازیکنان حریف میباشد.

برای مشاهده بهتر تصویر بر روی آن کلیک کنید.

  • دست چپ یا دست راست ؟!؟

راحت میتونم بگم که 80 درصد بازی بهتر متعلق به دست چپ یا دست راست است. اما کدام یک از این دو میتواند تاثیر زیادی در بازی داشته باشد ؟

بعنوان مثال در مپ De_Dust2 هر کسی با دست چپ بازی کند بهترین هدشات ها را خواهد زد زیرا ؛ وقتی شما از پله قسمت A بالا میروید اگر صلاح در دست چپ شما باشد بازیکن حریف فقط دست شما را میبیند و با زدن دست شما به سختی میتواند 10 درصد از HP شما را کم کند ولی اگر از دست راست استفاده کنید بازیکن حریف سر شما را میبیند و به راحتی میتواند هدشات بزند. تمامی قسمت های مپ De_dust2 بهتر است با دست چپ انجام گیرد. به تصاویر زیر جهت مشاهده بهتر و واضح تر توجه کنید :

توجه : اگه با یکی این کار رو تمرین کنید بهتر و بهتر متوجه میشید که منظور ما چیه و بصورت خلاصه در این قسمت هم میگم. در دست چپ تنها قسمتی از دست ما را دشمن میبینه و در دست راست ما اگه صلاح باشه دشمن کل بدن ما را میبینه (نتیجه : دست چپ بهتر از دست راست است) ولی شاید نظر بعضی ها هم منفی باشه در این مورد. چون خود من چپ دست بازی میکنم شاید علاقه زیادی به چپ دارم ولی بهتره شما هم یه بار امتحان کنید.

نمونه 1 در قسمت پله A

صلاح در دست چپ

صلاح در دست راست

نمونه شماره دو در قسمت در A

در درست راست

در درست چپ

اگر به یکی از دوستانتان بگید و با اون امتحان کنید خیلی بهتر متوجه میشوید که تا چه حدی بدن شما بیرون است.

  • سرعت ماوس چه اندازه باشد ؟ تاثیری در زدن دشمن دارد ؟

بله درست است! متعادل ترین سرعت ماوس سرعت 3.0 میباشد که در برخی از سیستم های قدیم یا باید آن را زیاد یا کم کنیم ، اما برای چرخش بهتر این نوع اندازه برای ماوس کافی میباشد. ولی نحوه سرعت ماوس به نوع مانیتور نیز بستگی دارد.

تاثیر که صد در صد در بازی شما خواهد داشت. برخی از دوستان با سرعت 14.0 بازی میکنن برخی با سرعت 0.5 و ... هر کسی نوع تنظیمات خودش رو داره ولی بهترین نوع سرعت 3.0 میباشد.

  • تنظیم گرافیک در بازی تاثیر دارد ؟

بستگی به نوع مپ شما دارد. بعنوان مثال باید در مپ De_dust2 گرافیک بازی را خیلی تیره تر کنید زیرا محیطی کاملا زرد رنگ داره و دیدن هر نوع از رنگ نشانه خیلی کاره سختیه. ولی در مپ De_inferno باید کمی روشن تر باشه محیط بازی.

این نوع تنظیم نیز تاثیر زیادی در پیدا کردن و دیدن حریف و دشمن داره.


خب این هم از قسمت دوم توضیحات جامع :)

در قسمت بعدی با نحوه استفاده از Flashbang,Grende,Smoke Grende آشنا خواهیم شد :)

نظر و سوالی داشتید در خدمتم :)